OBJEVTE
OSTROVY
SAN BLAS

Zapomenutý ráj

Ostrovy San Blas až donedávna odolávaly příchodu civilizace a díky tomu si zachovaly své autentické kouzlo.

Mimo dosah

Bez signálu. Bez elektřiny. Vypněte své mobily, počítače a vychutnejte si ticho a klid. Naleznete znovu sami sebe.

Unikátní příroda

Bílé pláže, koraly a kokosové palmy na každém kroku. Přijďte se podívat, než příchod civilizace plně ovládne i tento kout země.

Co vás čeká na ostrovech San Blas?

Slunce. Písek. Kokosy. Hodně ryb. A možná i znovunalezení svého já.

To je pouze malý výčet toho, co zažijete po příjezdu na San Blas. Když jsme tam přijeli poprvé my, přesně toto jsme hledali a přesně toto jsme i našli. Klid, mír a pohoda. Potkali jsme u toho kopu přátel z celého světa, hráli spolu hry, povídali si a smáli se. Tyto ostrovy si jednoduše navždy získaly naše srdce.

Je to ideální destinace pro ty z vás, kteří hledáte autentická místa, tak jak jsou. Naopak, není to vhodné místo pro klasickou turistiku, hledající luxus a komfort hotelových komplexů. Zvažte tedy kam patříte vy - a pokud se cítíte připraveni na dobrodružství v ráji na zemi, prosím pokračujte ve čtení.

Ubytování na ostrovech San Blas

Návrat k jednoduchosti - cesta v čase

Budete spát jako piráti z Karibiku. Ubytováni totiž budete v místních dřevěných chaloupkách, obložených rákosem. Některé mají dokonce podlahu z písku :-) Ano, opravdu je to návrat ke kořenům. Donedávna museli turisti přespávat ještě v houpacích sítích, tak jako to dělají místní. Ničeho se ale nebojte, dnes už ve všech chatkách naleznete postele, matrace jsou pohodlné a povlečení vždy čerstvě vypráno.  

Chaloupky jsou uvnitř opravdu jednoduché - jsou v nich pouze postele, v lepším případě třeba odkládací stolek nebo židle. Záchody jsou staršího ražení, ale místní je umývají několik krát denně, tak aby se udržely čisté. Vodu na sprchování vozí indiáni z řeky na pevnině, i přesto se může stát, že se občas budete muset umýt slanou vodou. Ale to je součást autentického zážitku a na konci pobytu vám to už ani nepřijde zvláštní.

Jídlo

Eco-organic bio-bombastic

Bude o vás skvěle postaráno - tři krát denně dostanete navařeno. Vzhledem na vzdálenost od civilizace se vaří z toho, co místní vypěstují a uloví, případně občas i něco, co přivezou z města.

Snídaně většinou začnete vajíčky a místním chlebem, podobným langoši, případně novinkou je, když připraví sladké lívance. Obědy a večeře se skládají nejčastěji z čerstvě ulovených ryb v kombinaci s rýží, těstovinami, batáty nebo bramborami. Z času na čas rybu nahradí kuře nebo chobotnice. A pokud máte zájem o něco exotičtějšího, stačí říct - seženou vám za rozumnou cenu třeba langostu nebo kraba. Na místě pak zakoupíte i mezinárodní klasiky jako pivo, kolu, čipsy nebo sladkosti, ale také čerstvé kokosy přímo z ostrova.

Pokud jste ale vegani, raději si přivezte vlastní jídlo, jinak budete jíst pouze rýži s čočkou a nakrouhaným zelím :-) Místní zatím totiž dobroty bez masa neumí.

Aktivity na ostrovech

Aneb jak může vypadat váš den

Zacvičíte si jógu při východu slunce. Zaběháte si po pláži. Posbíráte miliony mušlí. Čtete si knížku. Houpáte se v síti. Posloucháte podcast. Opalujete se. Zahrajete si volejbal. Vymyslíte tunu nápadů do své práce. Jdete šnorchlovat na koraly. Učíte se s od místních španělštinu. Potkáte lidi z celého světa. Dáte si spolu čerstvé kokosy. Vyrazíte na výlet do džungle. Dáte si čerstvě ulovenou rybu. Zahrajete si deskovky. Večer si dáte rum a zatančíte si. Zapálíte obří oheň na pláži a zpíváte. Vykládáte si historky. Zamilujete se.

Nebo jednoduše nic neděláte a užíváte se tu pohodu v ráji po svém.

Můžete si objednat dodatečné výlety

Isla Pelicano from a drone view, it is the island from the movie casa de papel or money heist

Isla Pelicano

Opravdu drobný ostrůvek, velikosti českého koupaliště. Krásná bílá pláž, hodně zeleně. Natáčela se tady epizoda slavného NETFLIX seriálu - Casa de papel. Prožijte si to také.

Cena: 15 USD

A photo from Tres Islas tour with a swing overlooking turtoise bay with coconut trees

Piscina natural

Tento výlet je součástí všech balíčků na 2 noci a déle. Podíváte se na 3 nádherná místa a rozšíříte si obzory - Isla Pelicano, Piscina Natural a pokud počasí dovolí, tak i Isla Ucubsui.

Cena: 20  USD

A trip to the mainland with a boat up the river to small waterfalls called cascadas

Cascadas - džungle

Ideální výlet pro dobrodružné povahy. Podíváte se na pevninu, do divoké džungle. Navštívíte jejich hřbitov, vydáte se pralesem až k vodopádům a řekou zpátky k pobřeží.

Cena: 35 USD

A drone view of a white beach island at Cayos Holandesas of San Blas Islands in Panama

Cayos Holandesas

Pokud chcete vidět oblast kde žije ještě méně lidí, vezmou vás místní na vzdálené Cayos, místa plného rybiček a ideálního na šnorchlování. Cena se odvíjí od počtu osob.

Cena: 20-75 USD

Co vzít sebou

 • + krém na opalování, který neškodí korálům, stejně jako šetrné mýdlo/šampon - je snazší to koupit v ČR než v Panamě

 • + vybavení na šnorchlování - dá se na místě i půjčit, ale není nic moc

 • + knížky, podcasty, deskovky a jiné prostředky jak si vychutnat offline pobyt

 • + vodu, alkohol nebo sladkosti - na místě se dá koupit také, je ale dražší

  + baterku/čelovku - po setmění se na ostrově svítí pouze v jídelně, v chatkách není žádná elektřina

  + pas a hotovost - bez pasu vás nevpustí na území Guna Yala a veškeré doplatky se řeší pouze v hotovosti, bankomat není široko-daleko

Co nechat doma nebo na hotelu

 • - závislost na sociálních sítích. Signál tam není, jen občas a krátce.

 • - drony a vybavení na potápění s kyslíkem - obojí je v oblasti San Blas zakázáno

 • - počítače vám budou zbytečné - není je kam zapojit, i když nabíjet se večer za 2 USD dají

 • - hromadu oblečení - i tak budete celý den v plavkách, bydlíte prakticky na pláži

Nadchlo vás to? Tak pojďte si s námi vybrat ostrov! 

Jaký je rozdíl mezi ostrovy Naranjochico a Isla Pelicano?

Naranjochico

Ostrůvek, na který podnikáme výlety od začátku - námi milovaná klasika.

Zajímavá fakta:
- je sice cca 2-3 krát větší než Isla Pelicano, ale pořád vlastně maličký. Objedete ho dokola klidnou chůzí za 7-9 minut
- najdete tady i malou vesničku místních a více chaloupek pro turisty
- má vlastní beach volejbalový „kurt“ i s míčem
dlouhá krásná bílá pláž
- dva korálové útesy v dostupnosti z pláže
- možnost zaplatit si za pronájem šnorchlovacího vybavení nebo dobití telefonu

Isla Pelicano

Čerstvě otevřen v dubnu 2022 a velmi se snaží být tím nejlepším ostrovem.

Zajímavá fakta:
- nejslavnéjší ostrov ze všech, proč? Natáčeli tady epizodu populárního seriálu Casa de papel z dílny Netflixu. Chaloupka z natáčení je teď pro všechny atrakcí
- malý, maličký - celý ho obejdete za 3-4 minuty
- krásně porostlý zelení, budete mít nádherné fotografie
- tím že je menší, je tady i méně lidí
- ale tím pádem i menší pláž a komornější pobyt
- zdarma k dispozici paddleboardy, šnorchlovací vybavení nebo dobíjení telefonu - snaží se to rozjet naplno :-)

Ceny ubytování

 Cena za ubytování se dá spočítat snadno. Naše rodiny gunů účtují:
- 45 USD za noc v soukromé chaloupce na osobu (minimum 2 osob) na ostrově Naranjochico
- 70 USD za noc v soukromé chaloupce na osobu (minimum 2 osob) na ostrově Pelicano

Zbytek ceny tvoří fixní náklady jako doprava, daně, poplatky za vstup na území a pod. Nám zaplatíte pouze menší část celkové ceny jako rezervacu a zbytek pak v hotovosti až na místě.

Ten kdo si to spočítá, zjistí, že velkou část cen níže tvoří právě uvedené fixní poplatky. Takže ve skutečnosti na čím delší dobu pojedete, tím je pro vás pobyt na noc levnější.  Pokud byste chtěli svoji návštěvu San Blas postavit svým potřebám na míru, napište nám to v rezervačním formuláři a namícháme vám pobyt dle přání.

Vyplňte tento formulář a my vám zašleme detaily k rezervaci

about us

O nás

Jsme mladý pár původem z České republiky, který se po několika nezapomenutelných návštěvách ostrovů San Blas rozhodl, že si místní zaslouží, aby o tomto ráji na zemi vědělo více lidí. Domorodá rodina se stala našimi přáteli a netrvalo dlouho, než nám svěřili šíření informací do celého světa.

Dnes tedy pomáháme i česky mluvícím lidem dostat se na toto  kouzelné civlizací zapomenuté místo. A kdo ví, možná se s námi občas i potkáte na ostrovech, protože se sem rádi a často vracíme.